Porażka GKS II Sierakowice w pierwszym meczu ligowym z FC Gowidlino

W niedzielę dnia 28.08.2016 roku na stadionie w Sierakowicach zespół GKS  Sierakowice rozpoczął rozgrywki ligowe z zespołem FC Gowidlino. Wiadomym było że faworytem tego meczu był doświadczony zespół z Gowidlina który od wielu lat gra w rozgrywkach ligowy w przeciwieństwie do naszego zespołu który jest młodym zespołem istniejący zaledwie trzy miesiące w skład którego wchodzą zawodnicy którzy po raz pierwszy uczestniczyli w takich rozgrywkach ligowych. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu w meczu to  zespół z Sierakowic dominował na boisku natomiast zespół gości ograniczał się do gry długą piłką od bramkarza i obrońców do napastników. Mimo wielu dogodnych sytuacji to w 25 minucie  po indywidualnej akcji skrzydłem Robert Domaros dograł piłkę  do Rafał Hendrich który pewnie umieścił piłkę w siatce , wychodząc na prowadzenie niestety obrońcy naszego zespołu w ciągu kilku minut pod koniec pierwszej połowy zrobili dwa błędy które wykorzystał zespół gości. Po przerwie w dalszym ciągu inicjatywę miał zespół gospodarzy co w 70 minucie przyniosło wyrównanie po akcji Rafała Hendricha który w meczu tym strzelił drugą wyrównującą bramkę. Gdy już się wydawało że kolejna bramka dla Sierki to tylko kwestia czasu ,  kolejny błąd obrońcy który stracił piłkę przyniósł prowadzenie zespołowi z Gowidlina który ostatecznie wygrał mecz 3 : 2. Ogólnie gra zespołu z Sierakowic mogła się podobać , akcje oskrzydlające , gra piłką , utrzymanie piłki to atuty które w przyszłości zaowocują dobrymi wynikami tej młodej drużyny , niestety w niedzielę  zabrakło doświadczenia i zgrania w strefie obronnej co dało trzy punkty zespołowi z Gowidlina.

skład drużyny :

bramkarz - Garski Arkadiusz, obrońcy Labuda Paweł, Stenka Seweryn, Walkusz Grzegorz (70 min Mróz Aleksander ), Lis Tomasz, pomoc : Kuczkowski Robert ( 75 min. Kropidłowski Dariusz ) , Konkel Damian, Marszałkowski Szymon, Okuniewski Przemysław ( 50 min Breza Patryk ) , Domaros Robert ( 70 min Kropidłowski Sylwester ), napastnik Hendrich Rafał - rezerwowy Piotrowski Krzysztof.